Jak sprawić, by witaminy i suplementy odmładzały Cię

Czy witaminy mogą sprawić, że staniesz się młodszy? Tak. Odpowiednie substancje odżywcze we właściwych ilościach pomagają chronić organizm przed niepotrzebnym starzeniem. Mimo że często słyszymy o tak zwanym minimalnym dziennym zapotrzebowaniu, czyli takiej ilości jakiegoś składnika odżywczego, która zapobiega powstawaniu objawów chorobowych, nie powinniśmy zacząć myśleć o niej jako dawce optymalnej, czyli tej, która najlepiej spowalnia efekty starzenia. A właśnie dzięki takiej dawce będziesz tak młody, jak powinieneś.

Obecnie w sprzedaży są setki witamin, substancji mineralnych, ziół i suplementów. Należy poznać pewne podstawowe zasady, jak należy przyjmować te substancje, które sprzyjają młodości, należy się dowiedzieć, których z nich należy unikać, bo wywierają działanie postarzające. Przyjmowanie niewłaściwych kombinacji witamin lub niepotrzebne przyjmowanie witamin może Cię postarzyć nawet o 1.7 roku.

Przeciwutleniacze są ostatnio bardzo modne, ponieważ, jak się sądzi, opóźniają efekty starzenia. W rozdziale tym zbadamy zasadność tych twierdzeń. Czym jest utlenianie? W jaki sposób proces, który możemy przenośnie nazwać „rdzewieniem”, postarza organizm? Witamina C i witamina E, jeśli tylko są przyjmowane łącznie, działają jak drużyna antyutleniaczy, utrzymując naczynia tętnicze, układ odpornościowy, narządy ciała i kości w dobrym stanie – pozostają one dłużej młode. Jeśli witaminy te są przyjmowane stale, mogą odmłodzić Cię nawet i o sześć lat.

Leave a Reply