Plan redukcji prawdziwego wieku cz. III

Zdecyduj, z jakim obciążeniem naraz dasz sobie radę. Jeśli podejmiesz się wprowadzenia w życie dwóch zmian, które należą do kategorii „najtrudniejsze działania”, prawdopodobnie nie będziesz chciał wprowadzać ich równocześnie. Kiedy już zdecydujesz się na jedną konkretną zmianę, postaraj się być konsekwentny. Jeżeli przestrzeganie nowej zasady nie będzie Ci już sprawiało trudności, wybierz kolejną zmianę. Nie staraj się, na przykład, jednocześnie rzucić palenia i odchudzić się. Zdecyduj się na jedną rzecz, a kiedy Ci się to uda, zacznij wcielać w życie nowe działanie.

Postaraj się rozbijać trudniejsze zadanie na części. Jeśli zdecydujesz, że chcesz się odchudzić, zacznij od wprowadzenia diety bogatej w owoce, warzywa i włókna roślinne. Potem działaj dalej: zmniejsz ilość spożywanych tłuszczy nasyconych i utwardzonych (patrz: rozdział ósmy). Na razie nie kłopocz się, czy w ogóle chudniesz: zacznij od wyuczenia się zdrowych nawyków żywieniowych. I pewnie zaskoczy Cię, że zbędne kilogramy same zaczną znikać. Kiedy już nauczysz się kontrolować swój sposób odżywiania się, zacznij ograniczać kalorie lub wprowadź do swojego życia trochę aktywności fizycznej. Najważniejsze w Twoim Planie Redukcji Prawdziwego Wieku jest nie to, że zacząłeś coś robić, ale to, czy tak postępujesz stale. Kiedy przestaniesz ćwiczyć, znika korzyść płynąca z aktywności fizycznej. Jeśli chcesz korzystać z dobroczynnego i odmładzającego wpływu aktywności fizycznej, musisz być aktywny już do końca życia.

Umieść stworzony przez siebie plan w widocznym miejscu. Często spoglądaj nań, by dobrze zapamiętać, co pomaga Ci odmłodnieć. Raz na kilka miesięcy przeliczaj ponownie swój prawdziwy wiek. Przelicz go także wówczas, gdy wprowadzasz w życie jakąś nową zmianę. Dzięki temu dowiesz się, o ile odmłodniejesz.

Leave a Reply