Przeciw działanie nadciśnienia tętniczego

Tak się szczęśliwie złożyło, że udało nam się w końcu przekonać Joyce. Przyjmując leki obniżyła swoje ciśnienie do 125/85, dzięki czemu ujęła ze swojego prawdziwego wieku osiem lat, doświadczyła niewielu objawów niepożądanych.

Najważniejszą sprawą przy leczeniu nadciśnienia tętniczego jest to, że nie wolno przerywać przyjmowania jakiegoś leku bez wiedzy i zgody lekarza. Nagłe przerwanie jego przyjmowania stanowi ogromny stres dla naszego organizmu, czego skutkiem jest niezwykłe przyspieszenie procesu starzenia się. Gwałtowne odstawienie leków może stanowić sytuację bezpośredniego zagrożenia życia.

Ponieważ wysokie wartości ciśnienia tętniczego krwi postarzają nasz organizm bez żadnych objawów towarzyszących, bardzo trudno jest pamiętać wciąż o konieczności utrzymywania ciśnienia blisko wartości idealnych. Jeśli utrzymujesz ciśnienie tętnicze w wartościach rzędu 115/76, możesz być o dziesięć lat młodszy od urodzonego w tym samym co Ty roku przeciętnego człowieka o przeciętnym dla Amerykanów ciśnieniu rzędu 129/85. Jeśli masz ciśnienie wyższe – 140/90 – musisz liczyć się z tym, że masz organizm o sześć – dziesięć lat starszy od przeciętnego równolatka o ciśnieniu takim, jak przeciętna amerykańska (patrz: tabela 4.1). W niektórych grupach etnicznych, na przykład u Afroamerykanów, postarzający wpływ nadciśnienia jest jeszcze silniejszy.

Leave a Reply