Układ tętniczy: droga do młodości

Obecnie prowadzonych jest wiele badań nad DHEA. W najbliższych pięciu latach będziemy wiecej wiedzieć o tym, jakie ewentualne korzyści płyną z przyjmowania tego leku i czy z takim leczeniem łączy się ryzyko wystąpienia poważnych objawów niepożądanych. Będziemy mieli też lepsze rozeznanie, jaka jest właściwa dawka i czy istotnie przyjmowanie tego leku odmładza organizm. W chwili obecnej polecałbym raczej niełykanie DHEA, ale stosowanie innych sposobów, dzięki którym dłużej będziesz młody.

Zatem podsumowując to wszystko, co napisaliśmy o hormonalnej terapii zastępczej: tak – dla kobiet i nie – dla mężczyzn. Pod żadnym pozorem nie wolno Ci przyjmować związków anabolicznych, chyba że takie jest zalecenie lekarza. Są to związki niezwykle niebezpieczne, z których przyjmowaniem może się wiązać wiele kłopotów, od wystąpienia raka po pojawienie się ostrej psychozy. Jeśli poważnie podchodzisz do problemu prawdziwego wieku, musisz z pewnością trzymać się z daleka od steroidów anabolicznych, ponieważ w rzeczywistości postarzają Cię one o wiele lat. Przede wszystkim, jeśli zamierzamy stosować jakieś hormony, musimy być w pełni świadomi, co takiego zażywamy. Jeśli ujrzy światło dzienne jakiś nowy sposób leczenia, którym jesteś żywo zainteresowany, porozmawiaj ze swoim lekarzem i spytaj go, czy jest to odpowiedni rodzaj terapii dla Ciebie.

Młodość naczyń tętniczych naszego ciała to najważniejszy czynnik, który wpływa na Twój prawdziwy wiek. Tak się szczęśliwie składa, że wiele działań prozdrowotnych sprzyja utrzymaniu tętnic w dobrym stanie. Zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i zapobieganie powstawaniu zmian miażdżycowych ma podstawowe znaczenie dla utrzymania naczyń w stanie zdrowia. By Twoje tętnice i serce na dłużej pozostały młode, możesz podjąć takie działania, jak: stosowanie diety z ograniczeniem ilości tłuszczów nasyconych, jedzenie warzyw i owoców, aktywność fizyczna, zmniejszenie poziomu stresu, przyjmowanie właściwych witamin, codzienne łykanie tabletki aspiryny i – jeśli jesteś kobietą – opracowanie wraz z lekarzem odpowiedniej hormonalnej terapii zastępczej.

Leave a Reply