Jak sprawić, by witaminy i suplementy odmładzały Cię cz. II

Kruche kości i zapalenie stawów są wyraźnymi oznakami starości. Groźbę rozwinięcia tych zmian można wyraźnie zmniejszyć, jeśli tylko przyjmuje się codziennie odpowiednią dawkę wapnia i witaminy D. Przyjmowanie na dobę 1200 mg wapnia i 400 IU (jednostek międzynarodowych) witaminy D może odmłodzić Cię o 1.1 roku.

Znasz pewnie hipotezę o fatalnym działaniu cholesterolu, musisz się jednak znacznie bardziej obawiać czegoś innego: homocysteiny. Homocysteina jest aminokwasem, który powstaje jako produkt uboczny w licznych reakcjach metabolicznych. Wysokie poziomy homocysteiny można powiązać z wczesnym zachorowaniem na choroby serca i naczyń, jest to ważniejszy czynnik od jakiegokolwiek innego. Jednak nie trzeba się bać. Gdy przyjmuje się codziennie odpowiednie dawki kwasu foliowego, można się odmłodzić nawet o 1.2 roku.

Stopień trudności szybko dający efekt m Wszyscy chcielibyśmy się odżywiać dobrze zrównoważoną dietą, jednak nie wszyscy tak jemy. Jeśli tak się dzieje, zaczynamy się starzeć wręcz niezwykle szybko. Gdy nie odżywiasz się codziennie doskonale zbilansowaną dietą, w tym nie spożywasz sześciu do ośmiu porcji owoców i warzyw, powinieneś zacząć łykać minerały i witaminy w preparatach wielowitaminowych, dzięki czemu dostarczysz organizmowi wszelkich potrzebnych substancji. Dodatkowo powinieneś przyjmować suplementy zalecone w niniejszym rozdziale.

Poza witaminami E, C i D, wapniem, kwasem foliowym, co jeszcze powinniśmy zawrzeć w naszej diecie? W niniejszym rozdziale przyjrzymy się bliżej modnym obecnie nowinkom. Jakie możliwe korzyści i niebezpieczeństwa wiążą się z przyjmowaniem takich szeroko reklamowanych mikroelementów, jak chromium picolinate, selen czy też cudownych leków ziołowych, takich jak echinacea? Unikanie niewłaściwych dodatków i nie sprawdzonych nowinek sprawi, że odmło- dniejesz nawet o cztery lata.

Leave a Reply